FRANZ Rising Star Project

Alicja Patanowska znalazła się w gronie atrystów docenionych w ramach corocznego konkursu FRANZ Rising Star Project. Ma on na celu promowanie i nagradzanie młodych artystów ceramików. W ramach projektu od 7 września do 13 października 2019 twórczość zwycięzców będzie przedstawiana na wystawie towarzyszącej British Ceramics Biennal. W kolebce angielskiej ceramiki - Stoke on Trent prezentowana jest współczesna ceramika z całego świata. Święto ceramiki od 2009 roku, co dwa lata, rozprzestrzenia się  na całe miasto. W rejonie Stoke on Trent powstały firmy takie jak Royal Doulton , Dudson Ltd, Spode, Wedgwood, Minton czy Baker & Co.

Oprócz Alicji Patanowskiej laureatami FRANZ Rising Star Project zostali: Caitlin Darby Helen Johannessen Holly Kemp Jia-Wei Ding Jihye Kang Maria Joanna Juchnowska Ming-Wei Wu Rhiannon Ewing-James Teraza Hruskova Yo-You Ding Yu-Wen Zhang.

Alicja Patanowska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Royal College of Art w Londynie. Jej produkty są dostępne m.in. w Merci w Paryżu, Barbican Center w Londynie, Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku i Deutsche Bank Kunsthalle w Berlinie. Autorska kolekcja Plantation produkowana w fabryce Porcelany Krzysztof, podbijająca świat oraz wyróżniona wieloma międzynarodowymi nagrodami, to zestaw czterech porcelanowych komponentów, zaprojektowany do uprawy ziół i roślin ozdobnych metodą hydroponiczną – w samej wodzie, bez użycia ziemi.

Źródło: www.instagram.com/franz_rising_star_project

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl