Stół Polski w Ambasadzie w Wiedniu


FOT. MARIUSZ MICHALSKI I GRZEGORZ LENART

Miło nam poinformować, że nasza porcelana ostatnio gościła na wiedeńskich stołach. 10 listopada w ‘ujęciu praktycznym’, a 12 listopada w formie wystawy - na specjalnie przygotowanych do oglądania dla zwiedzających stołach.

10 listopada w Ambasadzie RP w Wiedniu odbyło się spotkanie dla dziennikarzy kulinarnych i turystycznych, restauratorów i właścicieli hoteli zainteresowanych polskimi produktami regionalnymi i kuchnią polską .Pod hasłem „Stół Polski: ziemia, woda, las” gościom z Austrii zaprezentowano polską zastawę stołową. Złożyły się na nią między innymi kryształowe szklanki i kielichy z Huty Julia, kamionkowe tace i talerze z Bolesławca, porcelanowe talerze i miseczki z Kristoff z Wałbrzycha, posrebrzane sztućce z Warszawskiej Fabryki Platerów „HEFRA”. 

 

Natomiast 12 listopada z okazji Dnia Służby Zagranicznej odbył się Dzień Otwartych Drzwi w Ambasadzie, w którym wzięło udział ponad 300 osób. W zabytkowych wnętrzach Ambasady została zaprezentowana produkowana w Polsce zastawa stołowa  - szkło z Huty Julia i z Krosna, naczynia kamionkowe z Bolesławca, porcelana z fabtyki Kristoff z Wałbrzycha, sztućce z Warszawskiej Fabryki Platerów „HEFRA”.


FOT. MARIUSZ MICHALSKI I GRZEGORZ LENART
 

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl