Kristoff na Ambasadorach Wałbrzycha


Porcelana Kristoff podobnie jak w latach ubiegłych wsparła inicjatywę Ambasadorów Wałbrzycha. W tym roku przekazaliśmy na aukcję wyjątkowy zestaw porcelany Royal Classic Platinum - zestaw 94 porcelanowych elementów dla 12 osób.
 

Nowych Ambasadorów Wałbrzycha (już po raz siódmy) ogłoszono w czasie uroczystej gali w sobotę 10 marca 2018 r., naturalnie jak zawsze w Zamku Książ, który jest organizatorem tego wydarzenia. Oprócz tytułu honorowego laureaci otrzymują statuetkę stokrotki, co jest odniesieniem do księżnej Daisy.

W tym roku tytuł przyznano Jerzemu Mazurowi (obecnie biznesmen, choć bardziej znany jako pierwszy polski kierowca rajdowy, który pokonał trasę rajdu Paryż-Dakar), Jackowi Bończykowi (aktor, piosenkarz, reżyser) i Tomaszowi Kubatowi (reporter telewizyjny). Wręczenia nagród dokonał Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha razem z Anną Żabską - Prezes Zamku Książ.

 

Stałym elementem Gali jest aukcja prowadzona na rzecz potrzebujących, ciężko chorych młodych Wałbrzyszan. W tym roku na ten cel zebrano ponad 56 tysięcy złotych, z czego Anna Żabska - Prezes Zamku Książ może być zadowolona. Mamy w tym swój wkład, ponieważ nasz zestaw porcelany wylicytowano za kwotę 4500,- złotych. Tydzień temu można było usłyszeć o pożarze Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju, dlatego w trakcie wydarzenia zebrano także dodatkowe datki na wsparcie odbudowy uzdrowiska.

W ramach części artystycznej wystąpił Stanisław Sojka.


Foto: Zamek Książ w Wałbrzychu


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl