Porcelana Kristoff w Starej KopalniZachęcamy do odwiedzenia Centrum Ceramiki Unikatowej (w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia), gdzie można zobaczyć ekspozycję naszej porcelany. Można zobaczyć tam w bardzo małej pigułce przekrój przez produkty bardziej klasyczne po dizajnerskie. Większa część naszej porcelany prezentowanej w Centrum Ceramiki Unikatowej jest dostępna w naszym salonie firmowym. 
Zachęcamy skorzystania także z oferty zajęć edukacyjnych prowadzonych w CCU. Wyposażenie centrum i przygotowanie do prowadzenia warsztatów robi wrażenie, tak samo jak niezwykłe i rzeczywiście bardzo unikatowe prace, które tam właśnie powstają.

Warto też wspomnieć o "Starej Kopalni" - Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”). Obecnie to 4,5 hektara zabytkowych obiektów poprzemysłowych, wzbogaconych o autentyczne wyposażenie obejmujące zabezpieczony i udostępniony zwiedzającym kopalniany park
maszynowy. Dzięki pracującym w Starej Kopalni przewodnikom-górnikom, którzy przed laty pracowali w KWK „Julia”, każdy ze zwiedzających może nie tylko obejrzeć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także ma możliwość poznania specyfiki niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika.  

W doskonale zachowanym kompleksie poprzemysłowym zawiera się wiedza o historii i kulturze górnictwa węglowego, jak również o przemyśle ceramicznym na Dolnym Śląsku. W strukturach Starej Kopalni działa Muzeum Przemysłu i Techniki, Galeria Sztuki Współczesnej, a także Centrum Ceramiki Unikatowej, gdzie pokazywane są czasowe wystawy ceramiki i rzeźby. Obecnie w sali kameralnej Centrum Ceramiki Unikatowej
można oglądać ekspozycję wystawy „Zauroczeni Naturą”, gdzie prezentowane są minerały, skały i rzadkie skamieniałości. Wstęp na wszystkie wystawy w Starej Kopalni jest wolny.

Zdjęcia: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl