Maria Jeglińska

//Nathalie&George

Maria Jeglińska (ur. w 1983 r. we Francji). Ukończyła kierunek wzornictwa przemysłowego ECAL w Lozannie (2007), gdzie uzyskała stypendium przyznawane przez fundację IKEA. Następnie pracowała w biurach projektowych (Galerie kreo, Konstantin Grcic, Alexander Taylor). W roku 2010, w ramach realizacji zleceń w zakresie projektowania i wzornictwa przemysłowego, założyła własne Biuro Projektowania i Badań (Office for Design & Research). Pracowała m.in. dla: Ligne Roset, Cinna, Porcelana Kristoff, DesignMarketo i St. Etienne Design Biennale. Od 2010 roku pełni jednocześnie funkcję asystentki ds. badań w W.I.R.E. w Zurychu. Brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą, m.in. w Centre Pompidou Metz, Villa Noailles, Barbican Art Gallery i Triennale di Milano.

 

W 2012 roku była kuratorką wystawy „Punkty Widzenia / Punkty Siedzenia” na Łódz Design Festival oraz współkuratorką wystawy „Wonder Cabinets of Europe”, prezentowanej w ramach London Design Festival (2012) oraz podczas ICFF w Nowym Jorku (2013).


Kolekcja „Nathalie&George” powstała z inspiracji  twórczością projektantów postmodernistycznych - Nathalie du Pasquier i Georga Sowdena (znanych ze swojej działalności artystycznej, prowadzonej w latach osiemdziesiątych XX w. we Włoszech). Dekoracja stanowi konfrontację dwóch odmiennych motywów, cechujących się odmienną kolorystyką i formą. „Kombinacja różnic okazała się dużo bardziej interesująca, niż proste powtarzanie tego samego wzoru na każdym z elementów zestawu” – uznała Maria Jeglińska.

NAGRODY I WYSTAWY

– London Design Festival  2013

– What’s for Breakfast / Tbilisi 2013

– Festiwal Przemiany w Warszawie 2013

– Salone Internationale de Mobile 2013

– Must have! Łódź Design Festival 2013

– „Inno Design Tech Expo” w Hong Kongu 2013
  

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl